Odlična je i u borbi protiv holesterola i koronarnih bolesti srca…
Trava mokrica, koja raste u gotovo svakom dvorištu, poboljšava krvotok, memoriju i pozitivno utiče na celo telo!
Prepuna je korisnih supstanci – prava riznica vitamina C, E i K, koji pomažu sprečavanju nastanka krvnih ugrušaka. Takođe, sadrži gvožđe, magnezijum, kobalt, piše Stil.kurir.rs.
Osim što je bogata esencijalnim materijama, trava mokrica naučno dokazano ima protivupalna, antiseptička, diuretska i hipotenzivna (snižava pritisak) svojstva. Odlična je i u borbi protiv holesterola i koronarnih bolesti srca. Naučnici su došli i do dokaza koji ukazuju da mokrica ima moć da vam sačuva i poboljša vid.
Seoski travari obilato je koriste, a naročito njen sok, za lečenje bolesti bubrega i jetre, ali i štitne žlezde i hemoroida. Kažu da je odlična za lečenje problematične kože sklone aknama i bubuljicama.
Dobra je protiv glavobolje, umora i za smirivanje nerava. Ova biljka bez ukusa i mirisa takođe popravlja memoriju.
Pošto je puna vitamina E, sok od trave mokrice je neprocenjiv tretman protiv bora, koji ujedno čisti krvne sudove i pomaže izbacivanje štetnih materija. Trebalo bi ga biti tri puta dnevno po pola čaše tokom tri meseca, kako bi se unela količina vitamina E potrebna za ovakav efekat.
Odlična je kada se konzumira kao salata – osvežavajuća je, a da biste dobili ukus, začinite je sa malo maslinovog ulja i sirćeta. Seckanu je možete koristiti kao začin u svim jelima.
Ako želie da pripremite zalihe suve mokrice, sakupljajte je tokom cvetanja i ostavite da se suši senovitom kutku na temperaturi ne većoj od 40 stepeni. Čuvajte je u staklenoj tegli s poklopcem. Ako želite prah, izgnječite suve listove u avanu.
Napomena: Pre primene bilo kojeg vida prirodne medicine, posavetujte se sa vašim lekarom.