Ispostavilo se da pletenje ove vrste pletenice uopšte nije teško i traje bukvalno nekoliko minuta. Pa kako napraviti bokserske pletenice? Evo uputstva korak po korak…
Kako napraviti bokserske pletenice?
Dve pletenice su savršene i za dugu i za kratku kosu, jer precizno skupljaju sve pramenove i sprečavaju ispadanje čak i kratkih pramenova. Njihov izgled, međutim, može biti manje efikasan kod vlasnika tanke kose, jer će volumen pletenica biti mnogo manji. Kako napraviti bokserske pletenice?
Pletenice počinjemo sa ravnomernim razdelom na sredini glave od čela do samog potiljka. Važno je da deo bude napravljen što preciznije, jer utiče na estetiku cele frizure.
Sledeći korak je vezanje polovine kose tako da ne ometa pletenje druge.
Trebalo bi da počnemo da pletemo pletenicu tako što ćemo odvojiti tanak pramen kose neposredno iznad čela, a zatim ga podeliti na tri dela. Zatim stavimo jedan spoljni pramen ispod srednjeg, a isto uradimo na drugoj strani. Veoma je važno zapamtiti da se pramenovi postavljaju ispod srednjeg pramena, a ne iznad njega.
Kada napravimo prva dva pokreta, izaberite još jedan pramen od slobodnog dela kose do spoljašnjeg pramena , povežite ga sa jednim pramenom iz pletenice i tek onda ga stavite ispod srednjeg pramena. Isto radimo sa drugom spoljnom pramenom.
Ovako nastavljamo da pletemo sve do samog kraja kose. Kada je pletenica spremna, kosu pažljivo vezujemo tankom elastičnom trakom, a zatim nežno otpuštamo sve pramenove.
Ponavljamo celu stvar na drugoj strani.
Jedna bokserska pletenica je zapravo holandska pletenica s tom razlikom što je njen konačni izgled mnogo labaviji i vizuelno dodaje volumen kosi. Za razliku od dve boks pletenice, savršena je za finu kosu.
Pravljenje jedne pletenice se ne razlikuje mnogo od gore opisane metode. Odlikuje se jedna pletenica, ali nema razdelka, pa počinjemo da je pletemo na sredini glave od samog čela.
Izvor: najzena.rs